Yangın Sonrası Temizlik

Yangın Sonrası Temizlik Şirketi olarak ev, ofis gibi alanlarda çıkan yangınların sonrasında temizlik yapmaktayız. Temizlik malzemelerimiz son derece teknolojik olmakla birlikte İzmir, Ankara, Bursa gibi tüm illerde hizmetimiz devam etmektedir.

Yangın, hiç birimizin olmasını istediğimiz bir durum olmasa da hayatın acı gerçeklerinden birisidir. Evlerde, iş yerlerinde ansızın gelişen olaylar kimi zaman sadece mal kaybıyla kimi zamansa can kaybıyla sonuçlanabiliyor. Her ne şekilde olursa olsun yansın olan bir mekânın tekrar kullanılabilir hale getirilmesi için yangın sonrası temizlik yapılması gerekiyor. Fakat yangın sonrası temizlik diğer bütün temizliklerden daha çetrefilli ve profesyonellik gerektiren bir iştir. Bu yüzden yangın sonrası mekanlarınızı temizleteceğiniz firmanın seçiminde son derece özverili olmalı, işi şansa bırakmadan yeterliliğe bakmalısınız.

Yangın sonrası temizlik için öncelikle itfaiyeden görüş veya izin alınması gerekir. Çünkü bazı mekanlar yangın sonrası tehlikeli jale gelir ve içeriye girmek can sağlığı için uygun değildir. İzin alındıktan sonra ise süreç tamamen konut sahibiyle birlikte yürütülmelidir. Özellikle kurtarılacak ve atılacak eşyaların seçiminde konut sahibinin mutlaka izni olmalıdır. Kimi eşyalar tamamen zarar görmüş iken kimi eşyalar da onarılarak yeniden kullanılabilir. Bu yüzden eşyaların durumlarının tek tek gözden geçirilmesi gerekir.

Yangın sonrası temizlik yapılacak alanlarda son sorun yangın değildir. Yangın söndürme sırasında püskürtülen su, kırma, açma işlemleri de çok fazla zarar vermiş olabilir. Bu zarar hem eşyalarda hem de zemin, tavan, duvar gibi yapının ana unsurlarında olur.

Yangın Sonrası Temizlikte Güvenlik Detayı

Yangın sonrası mekanlarda zehirli gaz oluşur. Bu da çalışmalar ve yapıya girenler için ekstra güvenlik önlemleri gerektirir. Üzerinden günler geçse de yangının sebep olduğu zararlı gazlar, sis, dumanın etkisi kolay kolay yok edilemez. Bu sebeple içerinin iyice havalandırılması gerekir. Yangından fazlaca etilenmiş eşyaların, kalıntıların, çöplerin yapıdan iyice uzaklaştırılması, öncelikle kaba temizlik adını verdiğimiz işlemin yapılması gerekir.

İş sağlığı ve güvenliği yangın sonrası temizlik uygulamasında çok önemli olup personellerin maske, özel eldivenler, kıyafetler ile giyinmeleri gerekir. Temizlik işleminin hızlı ve etkin yapılabilmesi için de tavandan tabana doğru çalışılmalı, her odada birikintiler tabanlardan toplanmalıdır. Firma olarak bütün bunları detaylıca yapıyor, mekâna göre sistem geliştiriyor, uygulamalarımızın kaliteli ve hızlı biçimde sonuçlanmasına çalışıyoruz. Çünkü yangın sonrası pek çok kişi başka yerlerde kalmak zorunda kalıyorlar ve doğal olarak kısa sürede evlerine, iş yerlerine dönmek istiyorlar. Bizler bütün bunların bilincinde ve hassasiyetinde olarak zorlu süreci en iyi biçimde atlatmanıza yardımcı oluyoruz.

Yangın sonrası temizlik için öncelikle temizlik malzemelerinin özel seçilmesi gerekir. Yangının ve suyun etkisiyle tamamen dağılan, zarar gören ortamın anti bakteriyel kimyasallarla temizlenmesi, ozonlama teknolojisiyle bütün mikroplardan, kötü kokulardan arındırılması gerekiyor. Yine halı, kilim, perde, koltuklar ve diğer mobilya ürünlerinin de özel ekipmanlarla, anti bakteriyel temizlik ürünleriyle temizlenmeleri gerekir. Yastık, yorgan, yatak gibi ürünler kötü kokuyu, sisi, dumanı hapsetmeye müsaittir. Bu yüzden bütün bunların fabrika ortamında detaylı olarak temizliğe tabi tutulmaları gerekir.

Profesyonel Yangın Sonrası Temizlik Ekibi

Yangın sonrası temizlik işlemlerinde çöpler ve yangın kalıntıları temizlendikten sonra mutlaka boya badana işlemlerinin de yapılması icap eder. Boya badana yapmadan yangın sonrası kalıntıların, izlerin tam olarak ortadan kaldırılması zordur. Eğer fayanslarda, yer döşemelerinde hasar oluşmuşsa bunların da detaylı olarak tamir edilmeleri gerekir. Bilinçsiz kimyasal kullanımı ürünlere zarar verir. Bu yüzden her detayın işin uzmanı tarafından değerlendirilmesi gerekir. Firmamız her biri gerekli eğitimlerini almış, tecrübeli ve ekipman donanımı olan bir kadroyla çalışıyor. Mekanlarınızın genel incelemesini yapıyor, plan çıkarıyor ve şeffaf biçimde çalışmalarımızı yürüterek mekanlarınızı tamamen kullanımınıza hazır hale getiriyoruz.

MK temizlik şirketi, Yangın Sonrası Temizlik Şirketi olarak da hizmetlerine 7/24 devam etmektedir. Yardım almak için bizi hemen arayın. ☎️ 0216 514 5492

Paylaş