Mağaza ve Ofis Cam Temizliği

Mağaza ve Ofis Cam Temizliği olarak vermiş olduğumuz hizmetlerimiz arasında ayrıca ev, işyeri, daire, plaza, cafe cam temizliği gibi yerlerde mevcuttur.

Camlar son çok eski zamandan beri yapıların en temel malzemelerinden biridir. Fakat son yıllarda cam, çok daha geniş kullanım alanı bulmuş, sadece camdan yapılan binalar ortaya çıkmıştır. Sağladığı avantajlar dolayısıyla bugün mağazaların, ofislerin ve diğer yapıların kimi zaman tek cephesi kimi zaman iki, üç, dört cephesi ağırlıklı olarak camdan oluşuyor. Bu durumda da yapıların temizlenmesi gereken belli başlı alanları arasına camlar dahil oluyor.

Mağaza ve ofis cam temizliği dediğimiz zaman iki farklı hizmet şekli var. Birisi dış cephe cam temizliği, ikincisi de iç cephe cam temizliği, bunların her birinin temizlik metodu farklılık gösterir. Öncelikle camların içten temizliği daha kolay ve daha pratiktir. Bu yüzden de çok fazla özel ekipmana, özel personele gerek yoktur. Fakat dış cephe mağaza ve ofis cam temizliği çok farklı bir uygulama olup özel ekipmanlar ve personeller ile yapılması gerekir. Günümüzde yapıların yüksekliğinin büyük oranda artması dış cephe mağaza ve ofis cam temizliği işlerinin daha zorlu olmasına neden olsa da teknoloji alanında ortaya çıkan gelişmeler büyük oranda kolaylık sağlıyor.

Mağaza ve Ofis Cam Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Camlar, araçların egzoz dumanları, yağmur, kar, rüzgâr gibi hava olaylarının etkisi, kuşlar ve daha birçok sebepten dolayı kirleniyor. Kirlenen camlar öncelikle görüntü kirliliği oluşuyor. Bu da mağazanızın, ofisinizin marka değerine, prestijine zarar veriyor. Yine kirli camlar gün ışığının ve aydınlatma ışıklarının etkisini azaltır. Bu da daha fazla enerji tüketimine yol açar. Hem içeriden hem de dışarıdan görüş kalitesini düşürerek kötü bir görüntüye yol açar. Hem mağazanıza, ofisinize gelenlerde hem de çalışanlarınızda güvensiz ortam duygusunun oluşmasına neden olur.

Bu temizlik türü özellikle yüksek binalarda daha fazla önem arz eder. Bu binalarda cam temizliğini mutlaka işin ehline emanet etmeli, firmanın gerekli donanıma ve personele sahip olup olmadığına bakılmalıdır. Firmamız bu alanda uzun yıllardır yüzlerce projeye imza atmış, yüzlerce referans elde etmiştir. Her geçen gün da daha iyisini arayışımız aralıksız sürüyor.

Temizlik konusunda deneyimlerimize dayanarak belirtmek isteriz ki hangi sektörde olursanız olun dış cephe cam temizliğinin yılda en az iki kere yapılması gerekir. Uzun süre temizliği yapılmayan camlarda kirler ve lekeler zamanla kalıcı hale gelir. Mutlaka cam temizliği işinin profesyonel bir anlayışla yapılması icap eder. Bu işi yapacak personelin özel eğitim almış olması, donanımlı olması gerekir ki bunlar hem alacağınız işin kalitesini belirler hem de güvenlik zafiyeti oluşturmaz.

Mağaza ve Ofis Cam Temizliğinde Kalitenin Adresi

Dış cephe mağaza ve ofis cam temizliği işinde personellerin aldıkları güvenlik önlemleri size firmanın profesyonelliği hakkında da bilgi verir. En az personel kalitesi kadar temizlik ürünlerinin yeterliliği ve kalitesi de önemlidir. Mutlaka yüzeye uygun temizlik ürünleri tercih edilmeli. Camın çizilmesini, zarar görmesini sağlayacak herhangi bir ürün kullanımından kaçınılmalıdır. Firmamız mağaza ve ofis cam temizliği konusunda uzun yıllardır üst düzey çözümlerin adresi olmuş, kalitenin merkezinde yer almayı başarmıştır. Fakat bizler elde ettiğimiz başarıları kesinlikle yeterli görmüyor, MK temizlik şirketimizin personelinin eğitimini düzenli aralıklarla yenileyerek güncel kalmayı başarıyoruz. İlk olarak temizliği yapılacak alanda keşif yapıyor, yüksekliğe, mimariye göre çalışma stratejisi belirliyoruz.

Sektör içinde sürekli gelişimini devam ettiren bir firma olarak özellikle teknolojideki yenilikleri kısa sürede sistemimize dahil ediyor, en modern temizlik uygulamalarını yerine getirirken hızlı ve kaliteli çözümlere odaklanıyoruz.

Paylaş